POSADILI SMO SADNO DREVO

 

»Zemlja ne pripada človeku. Človek pripada zemlji. To dobro vemo. Vse je povezano med seboj, tako kot družino druži kri. Človek ni stvarnik tkanja življenja, ampak samo vlakno v njem. Kar naredi s tkanjem, dela tudi s samim seboj.«

(Misli indijanskega poglavarja Seattla)

 

Ob svetovnem dnevu Zemlje, ki je obeležen 22. aprila in je bil uradno sprejet že leta 1970, smo v oddelku KS Špitalič na bližnji travnati površini okolice šole v ta namen posadili sadno drevo. Otroci, ki obiskujejo ta oddelek in strokovni delavki smo osveščeni o namenu svetovnega dneva Zemlje, kateri  vsakega izmed nas opozarja na ranljivost ter enkratnost planeta na katerem živimo.

V naši skupini smo v začetku meseca marca posejali tudi semena liči paradižnika in paprike, katerih sadike bomo posadili v naš eko vrt. Le ta nas vsakodnevno uči in spodbuja k razmišljanju o človekovi povezanosti z Zemljo ter o odgovornem odnosu do nje.

 

Zahvaljujemo se Vrtnarskemu centru Slovenske Konjice za donirano sadiko sadnega drevesa.

Otroci Vrtca Slovenske Konjice (oddelek KS Špitalič) in strokovni delavki.